Panasonic eneloop

  LINK : Najlepsze akumulatory AA – test redakcji PC WORLD

  logo_eneloop_PNG2

   

  Baterie eneloop wynalezione w 2005 roku przez Sanyo to akumulatory, które możemy wielokrotnie ładować bez szkody dla urządzenia. Nie musimy się obawiać także ciągłego doładowywania. Co więcej, naładowane, lecz nieużywane, ukryte na dnie szuflady nawet przez 5 lat, nadal nadają się do natychmiastowego użycia, bez konieczności doładowania. Według producenta, po 5 latach powinniśmy z nich uzyskać ponad 70 procent energii. Dlatego akumulatory eneloop zajmują w Europie czołową pozycję w segmencie „ready to use”, czyli akumulatorów Ni-MH wstępnie naładowanych i gotowych do natychmiastowego użytku.

  Mimo że koszt początkowy akumulatorów jest wysoki, inwestycja w technologię eneloop zwraca się zaledwie po kilku cyklach ładowania. Akumulatorki eneloop można ładować aż do 2100 razy.

  eneloop

   

  Niski współczynnik samorozładowania.

  Podczas gdy typowe akumulatory wymagające naładowania przed użyciem i tracą swój ładunek z biegiem czasu, technologia eneloop firmy PANASONIC sprawia, że akumulatory eneloop mogą utrzymać 70% swojego ładunku nawet przez 5 lat. Sprawia to iż akumulatorki tego typu są w pełnej gotowości do pracy przez bardzo długi okres od naładowania, i możemy nimi dysponować w dowolnym momencie – tak jak ma to miejsce w zwykłych bateriach.

  naładowane po 5 latach

   

   

  Wyższe osiągi.

  Jedną z głównych cech technologii eneloop jest wyższy poziom napięcia. Wiele urządzeń wyłącza się lub sygnalizuje niski poziom naładowania baterii, jeśli napięcie spadnie poniżej 1,1 V. Tradycyjny akumulator Ni-MH traci napięcie sukcesywnie i osiąga poziom krytyczny bardzo szybko. Natomiast akumulator eneloop będzie utrzymywał napięcie na poziomie powyżej 1,1V przed długi czas, a poniżej tego poziomu zejdzie dopiero tuż przed całkowitym rozładowaniem.

   

  Zalety technologii eneloop :

   

  • łączy zalety akumulatorków z możliwością ładowania oraz baterii jednorazowych
  • łączy oszczędność pieniędzy z troską o środowisko naturalne
  • w urządzeniach o dużym poborze mocy działa do 4 x dłużej
  • zastępuje baterie jednorazowe we wszystkich urządzeniach
  • wysoka sprawność nawet przy niskich temperaturach (nawet do -20 st. C)
  • łatwy sposób ładowania

     Wyróżnienie dla akumulatorków eneloop – „AKCESORIUM FOTOGRAFICZNE ROKU 2014”  wybrane przez czytelników fotopolis.pl

  akcesoirum14